آموزش بافت کلاه و شال گردن سری ششم

ایران بانو دات کام

مدل شال گردن بافتنی دخترانه ,کلاه بافتنی ,کلاه بافتنی پسرانه, شال گردن بافتنی ,اموزش بافتنی, آموزش بافتنی ,بافت شال ,بافت کلاه, مدل کلاه, مدل بافت

90 دانه سر انداخته شود. تا بلندی 4 سانتی‌متر کشباف یکی از زیر- یکی از رو ببافید. بعد از آن با مدل پیچ طنابی به این صورت دانه‌ها را تقسیم‌بن

وسایل مورد نیاز

4 کلاف 2 رنگ 100 گرمی- میل شمارۀ 4

طریقۀ بافت

90 دانه سر انداخته شود. تا بلندی 4 سانتی‌متر کشباف یکی از زیر- یکی از رو ببافید. بعد از آن با مدل پیچ طنابی به این صورت دانه‌ها را تقسیم‌بندی کنید.

رج اول: 2 تا از زیر- حاشیه- 2 تا از رو- 6 دانه از زیر- 2 تا از رو- 6 تا از زیر، تا آخر دانه‌ها ببافید. هر 6 رج در میان دانه‌های 6 دانه از زیر را به صورت ضربدری 3×3 جابه‌جا کنید. بافت را تا بلندی 40 سانتی‌متر ببافید. تمام رج‌های برگشت را نیز همان طوری که دانه‌ها دیده می‌شوند، بافته می‌شود. سپس درز کناری را دوخته و درز بالای کلاه را نیز کوک زده، جمع کنید و 2 دانه منگوله نیز به سر کلاه وصل کنید.

طریقۀ بافت شال گردن

30 دانه سر انداخته شود. 12 دانه کشباف، 2 دانه از زیر- 2 دانه از رو ببافید. 6 دانه از زیر و دوباره 12 دانه کشباف 2 دانه از رو- 2 دانه از زیر ببافید. بافت را تا بلندی دلخواه ادمه دهید. هر 6 رج در میان 6 دانه از زیر را جهت پیچ طنابی به صورت ضربدری 3×3 جابه‌جا کنید. در آخر دانه‌ها را کور کنید. دو سر بافت را با نخ و سوزن کوک زده، جمع کنید و دو عدد منگوله نیز به دو سر بافت وصل کنید. کلاه و شال گردن بسیار جالب و زیبایی است. امیدوارم مادرهای عزیز ببافند و مورد استفاده قرار دهند.

 گرد آوری مطالب : iranbanou.com

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه