پسر دوازده ساله که برای انتقام از معلم خود پست‌الکترونیک و وبلاگ او را هک کرده بود، گمان نمی‌برد این کار او را به دردسر می‌‌اندازد. به گزارش فان کمیاب آنلاین، روز های پایانی هفته گذشته مردی با حضور در پلیس فتای استان خراسان رضوی با طرح شکایتی گفت: معلم مدرسه ای در مشهد هستم. یک هفته است که پست الکترونیک و وبلاگم هک شده و فردی با نفوذ به آن، اطلاعاتم را از بین برده و مطالب و تصاویر غیراخلاقی را در آن منتشر کرده است حتی اطلاعات آزمون هایی که قرار بود در اختیار شاگردانم قرار دهم، همراه اطلاعات ...

انتقام هکر ۱۲ ساله مشهدی از معلمش

پسر دوازده ساله که برای انتقام از معلم خود پست‌الکترونیک و وبلاگ او را هک کرده بود، گمان نمی‌برد این کار او را به دردسر می‌‌اندازد.

به گزارش فان کمیاب آنلاین، روز های پایانی هفته گذشته مردی با حضور در پلیس فتای استان خراسان رضوی با طرح شکایتی گفت: معلم مدرسه ای در مشهد هستم. یک هفته است که پست الکترونیک و وبلاگم هک شده و فردی با نفوذ به آن، اطلاعاتم را از بین برده و مطالب و تصاویر غیراخلاقی را در آن منتشر کرده است حتی اطلاعات آزمون هایی که قرار بود در اختیار شاگردانم قرار دهم، همراه اطلاعات شخصی و کاری ام نیز از پست الکترونیکی ام سرقت شده است. نمی دانم چه کسی و با چه انگیزه ای دست به این کار زده است. این حادثه باعث شده که وجهه اجتماعی ام از بین برود و موقعیت شغلی ام به خطر بیفتد.

با تشکیل پرونده و به دستور قضایی، تحقیقات پلیس فتا برای یافتن متهم اینترنتی آغاز شد. سرانجام ماموران دو روز پیش اطلاعاتی به دست آوردند که نشان می داد متهم از یک رایانه خانگی دست به این کار زده است.

ماموران پس از هماهنگی قضایی به خانه مورد نظر رفتند و مرد صاحبخانه را برای تحقیقات به پلیس فتا منتقل کردند.

شاکی پس از روبه رو شدن با فرد دستگیر شده، او را شناسایی کرد و گفت: من و این فرد در دوران دانشجویی با هم دوست بودیم و نمی دانم چرا دست به این کار زده است.

مرد جوان هم از موضوع اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: من و شاکی هیچ مشکلی با هم نداریم. او حتی در مدرسه معلم پسرم است.

در مرحله بعدی تحقیقات مشخص شد، پسر این مرد هم از رایانه وی استفاده می کرده و تبحر بالایی در این حوزه دارد.

ماموران فتا احتمال دادند ممکن است این کودک چنین کاری را انجام داده باشد بنابراین پسر دوازده ساله را به پلیس فتا فراخوانده و او اظهارات متناقضی را بیان کرد، اما زمانی که در مواجهه حضـوری با معلم خود ـ شاکی ـ قرار گرفت به ناچار اعتراف کرد.

پسر دانش آموز به ماموران گفت: معلمم همیشه طوری رفتار می کرد که گویی به رایانه تسلط کامل دارد. او نمی خواست قبول کند من با سن کمی که دارم در رایانه و اینترنت، تبحر دارم. همین موضوع باعث شد درباره معلم مدرسه با پدرم حرف بزنم. پس از آن که نام معلم را از من شنید، متوجه شد او همان همکلاسی دوره دانشجویی اش بوده که همیشه برای پدرم فخر می فروخته است. با شنیدن این حرف ها تصمیم گرفتم با مرد معلم شوخی کنم. بنابراین پست الکترونیک و وبلاگ او را هک کردم. گمان نمی بردم کاری که انجام داده ام جرم باشد. اشتباه کردم و از آقا معلم تقاضای بخشش دارم.

سرهنگ سید محسن عرفانی، رئیس پلیس فتای استان خراسان رضوی در این باره به جام جم گفت: متاسفانه در این پرونده شاهد این هستیم که خانواده همان طور که استفاده از رایانه و اینترنت را به فرزندانشان آموزش داده بود، درباره خطرات و جرایمی که ممکن است به واسطه آن ناخواسته در فضای مجازی و اینترنت مرتکب آن شود، آموزش های لازم را نداده بود بنابراین از خانواده ها می خواهیم هنگام آموزش رایانه به فرزندانشان نکات قضایی و انتظامی را به آنها آموزش دهند تا مرتکب چنین جرایمی نشوند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه