برای پاک کردن خاکستری زمستان، باید رنگ های زیبای بهار با آن هوای لطیف و باران های دوست داشتنی را به خانه و زندگی خود وارد کنید. چگونه؟ با ایده های دکوری ساده که می توانید در این فصل استفاده کنید.

مجله اینترنتی برترین ها
 
 
 

برترین ها: برای پاک کردن خاکستری زمستان، باید رنگ های زیبای بهار با آن هوای لطیف و باران های دوست داشتنی را به خانه و زندگی خود وارد کنید. چگونه؟ با ایده های دکوری ساده که می توانید در این فصل استفاده کنید.

1.    تخته سیاهی به نام گلدان


یکی از بهترین ایده ها برای زیباسازی خانه در استقبال بهار استفاده از گلدان های کوچک مشکی است که می توانید به عنوان تخته سیاه از آنها استفاده کنید. گل های لاله جزو زیباترین گل ها هستند و می توانید آنها را در همه جای خانه از آشپزخانه گرفته تا اتاق خواب و اتاق نشیمن و ... قرار دهید.
 
ایده های نوروزی برترین ها: تزئینات بهاری - تصویر 2

2.    حلقه گل های طبیعی

برای در ورودی خانه می توانید حلقه های گل زیبایی روی در نصب کنید. اگر گل های حلقه طبیعی باشند بسیار بهتر است و بیشتر حس بهار را منتقل می کند. البته حلقه گل های طبیعی به رسیدگی و آبیاری نیاز دارند. برای مرطوب نگه داشتن گیاهان و دوام طولانی تر آنها، لازم است اسفنج هایی استفاده کنید که آب را در خود نگه می دارند.

ایده های نوروزی برترین ها: تزئینات بهاری - تصویر 3

3.     درخشش تخم‌مرغ ها

برای نوروز می توانید از ایده تخم مرغ های براق در گوشه و کنار خانه استفاده کنید. برای این منظور، تخم‌مرغ های چوبی، سفالی یا  پلاستیکی یا حتی واقعی را رنگ آمیزی کنید. آنها را د��ون کاسه های پر از خزه یا ظرف های موردنظر خود قرار دهید. برای اینکه این تخم مرغ ها بیشتر به چشم بیایند، از اکلیل استفاده کنید.

ایده های نوروزی برترین ها: تزئینات بهاری - تصویر 4

4.    میز بهاری

در روزهای بهاری که هوا خوب و خنک و طبیعت زیبا است، میز ناهارخوری را  بیرون قرار دهید و روی میز را با انواع گل های زیبا تزئین کنید.

ایده های نوروزی برترین ها: تزئینات بهاری - تصویر 5

5.    تعیین جا برای مهمانان

در روزهای بهاری که مهمان دارید، می توانید برای هر کدام از مهمانان یک سرویس شخصی درست کنید تا بداند کجا باید بنشیند. برای این منظور نام مهمان را روی یک تکه کارت بنویسید و با جوجه و تخم مرغ های رنگی و تزئینی آن را دکور کنید.

ایده های نوروزی برترین ها: تزئینات بهاری - تصویر 6

6.    دکوراسیون بالای شومینه


بالای شومینه را با وسایل تزئینی، تخته سیاه، گلدان و جاشمعی و ... تزئین کنید. ترجیحا وسایلی که انتخاب می کنید یکدست و یک رنگ باشند. از یک رنگ و طرح و جنس واحد برای این منظور استفاده کنید. یعنی اگر رنگ سفید یا کرم را انتخاب کرده اید، گلدان، قاب، جاشمعی و .. را از همین رنگ انتخاب کنید.

ایده های نوروزی برترین ها: تزئینات بهاری - تصویر 7

7.    بهره بردن از طرح های قدیمی


برای  القای حس بهار و عید و نوروز می توانید از انواع مجسمه های کوچک اما شیک و دوست داشتنی استفاده کنید که نویددهنده بهار هستند. به طور مثال، پرنده های سفالی با طرح قدیمی و پوسته‌پوسته در کنار آبپاش های قدیمی به عنوان گلدان گل های بهاری است.

ایده های نوروزی برترین ها: تزئینات بهاری - تصویر 8

8.    حلقه در ورودی

برای زیباسازی در ورودی می توانید حلقه گلی تهیه کنید که از شاخه های گل های مصنوعی و زیبا، لانه پرندگان و تخم‌مرغ های کوچک و تزئینی درست شده است. برای القای حس بهار نیز می توانید طرح هویجی یا هر چیزی که خودتان دوست دارید درست کنید و در گوشه ای از حلقه بچسبانید.

ایده های نوروزی برترین ها: تزئینات بهاری - تصویر 9

9.    تزئین گلدان ها قدیمی

با پارچه یا کاغذهای دلخواه و متناسب با دکوراسیون خانه خود، گلدان های قدیمی را تزئین کنید و به شکلی واحد درآورید و گل و سبزه های عید را در آنها قرار دهید. با در کنار هم قرار دادن آنها می توانید منظره ای زیبا بسازید و نظر همه را به طراوت گل ها و سبزه ها جلب کنید.

ایده های نوروزی برترین ها: تزئینات بهاری - تصویر 10

10.    شخصی سازی تخم مرغ ها


تخم مرغ های پلاستیکی را با اسپری رنگ طلایی کنید. پس از خشک شدن برچسبی از سرنام اعضای خانواده را روی آن بچسبانید تا هر تخم مرغ برای یک نفر باشد.

ایده های نوروزی برترین ها: تزئینات بهاری - تصویر 11

11.    پرتقال در گلدان


برای تزئین متفاوت گلدان گل های زیبا می توانید از نارنجی دوست داستنی پرتقال استفاده کنید. این کار باعث می شود تا عطر پرتقال نیز در فضا منتشر شود. آنها را از وسط دونیم کنید و با کمک سیخ های چوبی یا ساقه های مصنوعی گل، آنها را در گلدان در میان گل ها قرار دهید.

ایده های نوروزی برترین ها: تزئینات بهاری - تصویر 12

12.    سبزه شخصی


برای اینکه در تهیه سبزه عید ایده پردازی کرده باشید، می توانید حرف اول نام اعضای خانواده را به عنوان پایه استفاده کنید. البته این سبزه طبیعی نیست و باید از انواع خزه های مصنوعی استفاده کنید. برای ساخت این حرف های سبزه ای، حرف موردنظر را روی چوب برش دهید و با کمک چسب، خزه های مصنوعی را روی آن بچسبانید.

ایده های نوروزی برترین ها: تزئینات بهاری - تصویر 13

13.    تخم مرغ ها را در شانه نگهدارید


برای اینکه یک ایده بهاری، موقت اما زیبا در روزهای نوروز در خانه و روی میزهای خود داشته باشید، این طرح را درست کنید. بالای تخم مرغ ها را با سوزن سوراخ و محتویات آن را خالی کنید. داخل آنها را بشویید و با آب پر کنید. سپس شاخه های کوچک گل های دلخواهتان را  درون آنها قرار دهید. حتی در آنها می توانید سبزه سبز کنید.

ایده های نوروزی برترین ها: تزئینات بهاری - تصویر 14

14.    بهره گرفتن از گلدان های بهاری


اکنون در همه گل فروشی ها گلدان های گل های بهاری فروخته می شوند. این گلدان ها اگرچه عمر کوتاهی دارند اما می توانند ورودی خانه را به زیبایی تزئین کنید و حس طراوت به خانه ببخشید.

15.    تزئینات نمایشی


اگر دوست‌دار طرح های بولد و نمایشی در خانه هستید و دوست دارید وسیله ای که به منظور تزئین استفاده می کنید، به چشم بیا باشد، می توانید از این طرح استفاده کنید. گلدانی شیشه ای با تِم آبی روی میز قرار دهید و داخل آن شاخه های بلندی قرار دهید و روی آن پروانه یا گل یا هر چه می خواهید نصب کنید.

ایده های نوروزی برترین ها: تزئینات بهاری - تصویر 15
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه