ایران در میان 5 هدف بزرگ جاسوسی آمریکا

2-Gasos[WwW.KamYab.IR]

واشنگتن در جاسوسی از کره شمالی با سختی هایی روبه رو است / اسرائیل و آمریکا با وجود هم پیمانی و ائتلاف قوی موجود میان دو طرف، اما تاریخ طولانی از فعالیت های جاسوسی علیه یکدیگر دارند.

اسناد فاش شده توسط ادوارد اسنودن کارمند سابق سازمان امنیت ملی آمریکا نشان می دهد ایران در میان ۵ هدف نخست جاسوسی آمریکا قرار دارد.

براساس گزارش منتشر شده توسط روزنامه واشنگتن پست، آمریکا علیه دشمنان و دوستان خود جاسوسی می کند که شامل اسرائیل هم می شود. دستگاه جاسوسی آمریکا پاکستان را “هدف لجوج” توصیف می کند.

فعالیت های جاسوسی آمریکا به صورت استراتژیک بر اهدافی متمرکز است که برای واشنگتن اولویت دارند و شامل چین، روسیه، ایران، کوبا و اسرائیل می شود.

اسرائیل و آمریکا با وجود هم پیمانی و ائتلاف قوی موجود میان دو طرف، اما تاریخ طولانی از فعالیت های جاسوسی علیه یکدیگر دارند.

“مبارزه با تروریسم” همچنان موضوع محل تمرکز اساسی دستگاه های جاسوسی امنیتی آمریکاست البته این کشور در جاسوسی از کره شمالی با سختی هایی روبه رو است.

همچنین دستگاه های جاسوسی آمریکا از زمان حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ تاکنون توانستند اطلاعات گسترده ای را جمع آوری کنند اما در جمع آوری اطلاعات مهمی درباره بسیاری از تهدیدات امنیت ملی آمریکا برای کاخ سفید ناکام بودند.

بودجه ۱۶ دستگاه اطلاعاتی امنیتی آمریکا که به بودجه سیاه مشهور است برای سال مالی ۲۰۱۳ میلادی، ۵۲٫۶ میلیارد دلار تعیین شده است.

دولت آمریکا با اینکه از سال ۲۰۰۷ تاکنون رقم بودجه اختصاص یافته برای دستگاه های جاسوسی و اطلاعاتی این کشور را اعلام می کند اما مطلبی درباره چگونگی هزینه کردن این بودجه ها یا چگونگی اجرای اهداف تعیین شده از سوی رئیس جمهور و کنگره بیان نمی شود.

بودجه جاسوسی آمریکا از زمان ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ دو برابر شد. آژانس مرکزی جاسوسی آمریکا بیشترین بخش از بودجه جاسوسی این کشور را به خود اختصاص می دهد و بودجه ۱۴٫۷ میلیارد دلاری در سال دارد.

آژانس امینت ملی آمریکا یعنی مرکزی که اسنودن در آن فعالیت می کرد نیز دومین بخش بزرگ از بودجه جاسوسی آمریکا را به رقم ۱۰٫۳ میلیارد دلار در اختیار خود دارد.

به گزارش عصر ایران

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه