در قلب من

ایران بانو دات کام
در قلب من,
● قدرت نهفته در بخشش را كشف كنید
آقای كراهام را امروزه به عنوان اولین مبارز علیه عوارض پیری می‌شناسند. او در طول زندگیش سعی كرده تا به حل مشكلاتی كه با افزایش سن ایجاد می‌شود بپردازد، عوارضی مانند بیماری پاركینسون، سرطان پروستات، شكستگی استخوان و تطبیق دادن بدن ضعیف سالمند با شرایط جدید. او كه امروز در سن ۸۸ سالگی به سر می‌برد، با وجود چندین عمل جراحی روی مغز و از دست دادن بعضی از توانایی‌هایش، همچنان هر روز به كار نوشتن مشغول است. او در كتاب جدیدش به نام (سفر) به روش‌های جدیدی در مدیریت زندگی اشاره كرده است كه شما از آن طریق می‌توانید زندگی شادتری داشته باشید.
● هدف خود را زندگی كردن در آرامش و صلح قرار دهید
آیا ممكن است كه در زندگی با همه اطرافیان در صلح و آرامش باشیم؟ متاسفانه خیر. هرگز نخواهیم توانست نگرش و دیدگاه دیگران را در زندگی تغییر دهیم، اما می‌توانیم از خداوند بخواهیم این توان را به ما عطا كند كه به اشتباهات خود پی برده و قادر باشیم بر آنها غلبه كرده و پیروز شویم.
زندگی در این دنیا موهبتی موقت و گذرا است. پس از این فرصت كوتاه استفاده كنیم و با خدا و خودمان در صلح و آشتی باشیم. من سعی كرده‌ام هرروز صبح با خدای خود دقایقی خلوت كنم و هیچ چیز را در جهت سلامت معنوی زندگیم از این مهم‌تر نمی‌دانم.
● همان‌طوری با دیگران رفتار كنید كه دوست دارید با شما رفتار كنند
این شیوه اگر چه بسیار ساده به نظر می‌رسد اما گاهی اوقات عمل به آن دشوار است. واقعا اگر ما مطابق این دستور رفتار كنیم چقدر زندگی‌مان فرق می‌كند.
مطابق یك توصیه طلایی، همراه با تواضع، حكمت می‌آید. هر روز، من فكر می‌كنم كه یك فرد خطاكار هستم، درست مثل دیگران و اگر مورد مجازات قرار نمی‌گیرم به خاطر بخشندگی خداوند است. خداوند به ما توانایی‌ها و موهبت‌های زیادی بخشیده است. او به تلاش‌های ما رنگ تقدس بخشیده و توجه به این موارد ما را به نیایش خداوند رهنمون می‌شود. غرور و تكبر باعث می‌شود معایب خود را نبینیم، پس بیایید رهایش كنیم و برای همه، دوست و دشمن دعا كنیم.
● مراقب صحبت كردن خود باشید، به جای بدی‌ها فقط خوبی‌ها را بازگو كنید
آیا می‌دانید چه تعداد از ازدواج‌ها و روابط دوستانه صرفا به خاطر انتقادهای غیرضروری و بیش از حد، به بن بست رسیده است؟ به راستی می‌توان از زبان برای بازگو كردن خوبی‌ها و جنبه‌های مثبت استفاده كرد و این باید هدف ما از صحبت كردن باشد. در اینجا توصیه دوم را به خاطر بسپارید:
اجازه ندهید انتقادهای غیر ضروری از دهانتان بیرون بیاید، فقط آنچه را كه برای راهنمایی دیگران مطابق نیازشان لازم است را بازگو كنید. بیایید فكر كنیم چه مقدار از گفتگوهای ما همراه با این توجهات است، توام با <بخشایش و نوعدوستی.>
● بدی را با بدی پاسخ ندهید
بدی كردن خطاست، بدی كردن مثل یك سرطان مهلك است كه روح مارا مورد تاخت و تاز قرار داده است. در نهایت، همه بدی‌ها از طرف شیطان نفس است.
همه ما برای انجام اعمالمان مسوولیت داریم، اینكه چرا بعضی از مردم به صورت مكرر به جای نیكی كردن، بدی را انتخاب می‌كنند، حقیقتا برای من یك معماست، چرا كه بدی كردن در نهایت، تمام كسانی را كه مرتكبش می‌شوند نابود می‌كند. فقط خداوند است كه می‌تواند بدی و معصیت را در قلوب ما با عشق و نوعدوستی عوض كند بنابراین ما باید به خداوند ایمان داشته باشیم و از دستوراتش پیروی كنیم.
● كینه توز و انتقام جو نباشید
اگر كسی مقررات یك زندگی ا��سانی رازیر پا گذاشته و به ما آسیب وارد كرده است، ما حق داریم او را به دست عدالت بسپاریم تا كیفر ببیند. این هم برای ما مفید است، هم برای جامعه لازم است. اما رنجاندن و جریحه‌دار كردن احساس یك نفر فقط به دلیل اینكه ما را رنجانده است، موضوع دیگری است. ما نمی‌توانیم گذشته را تغییر بدهیم، فقط می‌توانیم از خداوند بخواهیم كه ما را ببخشد.
من همیشه در زندگی سعی كرده‌ام كه از مردم تا آنجایی كه امكان دارد، چیزهایی را بیاموزم، حتی اگر كمی‌مشكل بوده است. ما همگی اشتباه می‌كنیم، فقط خداوند است كه هرگز خطا نمی‌كند. گاهی ما درست نمی‌دانیم كه چرا در این دنیا هستیم و چرا باید زندگی كنیم؟ اما كتاب‌های مقدس به این پرسش‌ها پاسخ می‌دهند.
این زندگی شبیه یك سفر است. شما نمی‌توانید قصد یك سفر طولانی را داشته باشید، اما نقشه جاده را اصلا در نظر نگیرید، می‌توانید این كار را بكنید؟! متاسفانه این رفتاری است كه تعدادی از ما با دستورات خداوند انجام می‌دهیم. ما برای طی كردن سفر هر روزه زندگی، به راهنمایی‌های خداوند محتاج هستیم.
● قدرت نهفته در بخشش را كشف كنید
من به این فلسفه معتقدم كه از گناه و معصیت بیزار باشم، نه از فرد گناهكار. برای به دست آوردن این حس لازم است توجه داشته باشیم كه خداوند همواره ناظر اعمال و كردار ماست.
وقتی ما مرتكب گناهی می‌شویم، درست مثل این است كه یك نامه برای خداوند ارسال می‌كنیم و طی آن نامه به خداوند متذكر می‌شویم كه ما بهتر می‌دانیم كه چطور زندگی خودمان را هدایت كنیم. اما خداوند همچنان از معصیت بیزار است، چون به انسان‌ها علاقه دارد و او بهتر می‌داند كه چه عملی برای انسان خطا و معصیت است؟ آیا ما این را تشخیص می‌دهیم؟
ماجرای غلبه نویسنده ۸۸ ساله بر مشكلات جسمی و روحی
سعید پارسی‌نیا
منبع : روزنامه سلامت

 گرد آوری مطالب : iranbanou.com

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه